Selecteer een pagina

Nog een aantal weken (normaal) en dan is het zo ver: ik word voor de tweede keer mama. Omdat het nu voor elk moment zou kunnen zijn, staat mijn vluchtkoffer of vluchttas al een tijdje klaar. Ik ben zo’n persoon die redelijk gestructureerd is en alles ruim vooraf in orde brengt. Lees hier wat er allemaal zit in mijn vluchtkoffer.

Nog even aftellen

Nog maximaal 3 weken en ik sluit onze mini in mijn armen. Ik ben al een tijdje aan het aftellen en tegelijk wil ik ook niet dat ze al komt. ’s Nachts lig ik er wakker van omdat ik bang ben dat ik opeens weeën zal krijgen, zoals bij Remus. Dat is eigenlijk absoluut niet logisch, want de weeën zullen sowieso een keer moeten komen en op zich had ik echt een vlotte bevalling. Maar hormonen, zeker? In elk geval ligt de vluchtkoffer al een tijdje klaar hier. Normaal zal ik poliklinisch bevallen, maar ik heb de vluchtkoffer toch ingepakt met het oog op een maximum verblijf. Want je weet natuurlijk nooit.

Wat zit er nu allemaal in mijn vluchtkoffer?

Mijn vluchtkoffer

Voor tijdens de bevalling

  • Bevallingshirt
  • Druivensuiker

Toiletgerief

  • Washandjes en handdoek
  • Douchegel
  • Make up
  • Gezichtsverzorging (dagcrème, nachtcrème,…)
  • Maandverband*
  • Tandenborstel en tandpasta
  • Haarborstel
  • Deodorant
Wat zit er in mijn vluchtkoffer?

Kleding

  • Leggings (ik ben nogal team legging)
  • Een tweetal shirts
  • Een dikke trui
  • Pantoffels
  • Ondergoed en sokken (incl borstvoedingsbh)**
  • Pyjama

Andere

  • Borstvoedingskussen
  • Een fototoestel
  • Trouwboekje***
  • Snacks voor de partner
  • Eventueel een zwembroek voor de partner, mocht je in bad willen bevallen

* In het ziekenhuis krijg je normaal kraamverband. Bij Remus was ik al van de tweede dag overgeschakeld naar normaal maandverband, maar dat moet je natuurlijk zelf voorzien.
** Het is aan te raden om comfortabel, los ondergoed mee te nemen, want dat kraamverband is nogal groot.
*** Het stadhuis is vlakbij het ziekenhuis, dus met het trouwboekje mee kunnen we de mini meteen ook gaan inschrijven in de bevolkingsregister.

De vluchtkoffer voor de baby

Kleding

  • Eerste geboortepakje*
  • 2 (overslag)rompertjes
  • 1 pyjama
  • 1 setje broekje en truitje
  • 2 paar sokjes
  • Fopspeen
  • Een inbakerdoek

* Mijn geboortepakje bestaat uit een overslagrompertje, pyjama, mutsje en wantjes. De pyjama heeft voetjes dus hier zijn geen sokken nodig. Ik kocht de pyjama zowel in 50 als 56 om zeker te zijn dat het past. Het geboortepakje zit in een zakje apart zodat duidelijk is dat dit haar eerste setje is.

Het geboortepakje en de foto’s komen van Zara. #Nospon, maar ze hebben er echt prachtige spullen voor kleintjes!

In ons ziekenhuis krijg je redelijk veel faciliteiten: je krijgt er een verzorgingsbox van Mustela, een pak luiers en je kan gebruik maken van tetradoeken en andere doekjes.

Wat is volgens jou nog een must voor in de vluchtkoffer?